A Himalája tetején egy "pók" csücsül,
és radioaktivitást termel.
Ééés nem földi eredetű.
Van kérdésed?
Mert nekem csak az van.
Akkor lássuk a tényeket!
Radzs Csandra-Szing indus, fizikus, geológus, egy feltételezett uránérc lelőhelyet szeretne kutatni.
Tom Karvon geológus, aki körül nincs egészen rendben minden. Nagyon nincs.
Anna Schlenk vegyészmérnök, és a kedvese.
Ők kutatnak fenn a hegyen a "pók" után.
Elmélet (Hügler Theo bácsié): újabb jégkorszak közelít, kell találni valami „nagyot”, ami melegíthet, és akár ez a pók is az lehet, bár akkor még nem tudták, hogy "pók" a "pók". Ugyanis a Biafo gleccser „megvadult”, hat hét alatt 15 kilómétert csúszik előre, és… meleg.
Ja.
A Himalájában.
A dolognak tehát a Hügler-expedíció néz utána. Minő érdekes: Radzs szerint a Biafo-gleccser zavaros vize pont olyan, mint egy atomreaktor hűtővize. Bármennyire is hüledeznek, nevetnek az ötletén, ő nem enged belőle.
Aztán már senki sem nevet, amikor óriási „pókot” találnak a tó mélyén, amely felett állandó köd gomolyog, holott ez ebben az időszakban nagyon ritka jószág arrafelé. Mi lehet az a „pók”? Miért radioaktív a gleccser vize? Mit jelenthetnek a sziklákon feltűnő spirálalakzat vésetek? Kik jártak itt, és mikor? Ki lehet a jégbe fagyott „ördög”?
Tom és Anna a bazárban egy medvebőrt vesz, amikor valaki félrehúzza őket, hogy ne vegyék meg, mert nem medvebőr az, hanem „metah kangmi” bőre és balszerencsét hoz. A metah kangmi havasi embert jelent a benszülöttek nyelvén.
Szóval: yetit.
Mi köze lehet a yetinek a jégbe fagyott emberhez és a spirálhoz?
Na, meg a pókhoz?!
Az özönvíz balladája
A mű szervesen összefügg a Titok a világ tetején című regénnyel.
A „jégpók” felszállt a „metah kangmi”-val, és önként vele tartott Anna és Radzs is. A hátramaradó tudósoknak csak a hegyi ember „végrendelete” és Anna rejtélyes üzenete ad némi támpontot afelől, hogy mi is történhetett. A kívülről jött tudósok és hatósági emberek hitetlenkednek, és óriási értetlenséggel hallgatják Hügler professzort és társait, és egyszerűen nem fogják fel: ha minden úgy történt, ahogy mondják, hogyan engedhettek el egy ilyen hatalmas szenzációt.
A hegyi emberek barlangját megtalálva, rálelnek egy írásjelek nélküli térképre, amely a Földön található Mezopotámiát ábrázolja… többé-kevésbé. A hely stimmel, csak az idő nem. Pár ezer évvel ezelőtti állapotot jelez a térkép. Innentől nincs más teendőjük a tudósoknak, mint megkeresni az ismétlődő spirál alakzatot a helyszínen, és megfejteni az özönvíz legendája mögött húzódó valóságot.
Mégis, a legfontosabb: mit jelez(het) a spirál alakzat az eljövendő generációknak…?
Nagyon-nagyon-nagyon jó kis történet.
Mondom.
Szeretnél többet megtudni a könyvről? Kattints!
Tetszik, amit olvastál?
Kíváncsi vagy, hogy több ezer évvel
Bábel tornya után hogy áldozható fel egy
jelenben élő fiú szeme világa azért az építményért? Kattints!