Mire gondoltatok, amikor megláttátok a címet? Északi-sark? Déli-sark? Esetleg a Mount Everest vagy a K2, netán valamelyik dél-amerikai hegycsúcs? Az biztos, hogy ezeket sem egyszerű elérni, bár manapság szinte mindet könnyebb, pontosan azért, mert sokkal nagyobb az érdeklődés rájuk, mint azokra a helyekre, amelyeket összegyűjtöttem. Nézzük is!
Pitcairn-szigetek
Négy kis szigetből áll, félúton Panama és Új-Zéland között, a Brit Királyság része, és a fő sziget, a Pitcairn-sziget vulkanikus eredetű, a másik három egy-egy apró atoll-sziget. Első lakosai a Bounty fellázadt legénysége és a magukkal hozott polinéziaiak voltak, összesen 27-en telepedtek itt le. A kilenc angol hajós egy, a rakományok között fellelt Biblia alapján tanította olvasni a polinéz őslakosokat, nyelvük a mai napig keveredik a tahiti nyelvvel és a középkori angollal. Adamstown a főváros, 50 állandó lakosával a világ legkevesebb lakosú fővárosa címet is birtokolja. És miért is olyan nehéz eljutni ide? A legközelebbi repülőtér 531 km-re van, háromhavonta egyszer köt ki hajó a szigeten, az utazási idő pedig 10 nap.
Kerguelen-szigetek
Egy festői kis szigetcsoport az Indiai-óceán déli részén, francia fennhatóság alatt. A Port-aux-Francias kutatóállomás személyzetén kívül lakatlan. A szigetek vulkanikus eredetűek, és érdekesség, hogy több, mint 40 millió évvel ezelőtt keletkeztek, vagyis a bolygó egyik legrégebbi szigetcsoportja. És hogy miért került a listába? Márciustól novemberig háromhavonta egy hajó köt ki a partján, amely a legközelebbi, a Réunion-szigetről indul, hat nap az útja. Kizárólag tengerről érhető el, a fősziget bizonyos részei pedig a helyi viszonyok miatt csak helikopterrel közelíthetőek meg. A szigetek Ausztráliától 4000, Afrikától 3800, az Antarktisz partjaitól pedig 2000 km-re találhatóak.
Ittoqqortoormiit
Vagy dánul: Scoresbysund. Sokkal barátságosabb név, igaz? De a hely kevésbé: Grönland keleti felén fekszik, a Scoresby Sund fjord mellett, a dán nevét természetesen a felfedező, William Scoresby neve után kapta, aki 1822-ben járt itt. A települést 70 inuit élén Ejnar Mikkelsen alapította 1825-ben. Nem sokat változott azóta a helyzet, most is, ahogy akkor, az itt élő emberek magukra vannak utalva, bár tény, ma azért sokkal barátságosabb környezetben élhet az 500 ember, aki otthonának mondhatja. Itt repülő is tud landolni, és már hetente kétszer jár ide gépmadár, helikopterrel és hajóval is meg lehet közelíteni, néhány havonta közlekednek. Gyönyörű, festői környezet várja az ide tévedő turistákat!
La Rinconada
La Rinconada egy perui város, ami 5100 méter magassagbán a dél-amerikai hegyekben várja a látogatókat. A városka egy aranybánya közelében fekszik, a La Bella Durmiente-gleccser lábánál, aminek neve magyarul Csipkerózsika is lehetne (Alvó Szépség). A nagy magasság miatt az átlaghőmérséklet nem éri el a 10 °C-t La Rinconada városában. Mindezek ellenére a populáció mintegy 30 ezer főre rúg, viszont elérni a várost csak egy módon lehet: kanyargós hegyi autóúton, több mint egy héten át tartó kocsikázással.
Érdekel tíz különleges híd a nagyvilágból? Kattints ide!
Ha nem akarsz lemaradni az ehhez hasonló érdekességekről, kövess minket Facebookon!